Tři body jsme ubránili

publikováno 21.04.2013

Kročehlavy - Kamenné Žehrovice 2:1 (2:0)

Sestava : Pergl - Ťoukálek, Kosina, Jonák, Zdvořáček M. - Pohnan (65. Blanda), Ferneza, Poucha, Hanzlík (70. Hehejík) - Zdvořáček L. Rolný (85. Andrle).

Branky: 15. Zdvořáček L., 16. Rolný

Začátek utkání byl zcela na naší režii a vypadalo to na pohodový zápas, opak byl však pravdou. Když byl v úvodu zápasu faulovaný Lukáš Zdvořáček vypadalo to nejprve na rychlé střídání, ale faul mu asi seřídil mířidla. Po přečíslení hostující obrany se zprava řítil do vápna Rolný a Lukáš z úrovně penalty vsítil úvodní branku. Za minutu se situace opakovala v opačném pořadí, když tentokrát skóroval Rolný. Další šance hlavičkujícího Fernezy už skončila u hostujícího brankáře. Žehrovice poté přeskupili obranu a začali zlobit. Hráli aktivněji, nebezpečí hrozilo hlavně z rohových kopu a po centrovaných standartkách do našeho vápna, které se nám však dařilo odvracet. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Hosté stále aktivně útočili a zasypávali naši obranu centry. Když byl v cca 60.minutě po zbytečném faulu na půlce hřiště a následných protestech vyloučen Žehrovický hráč vypadalo to, že se vzchopíme a vrátíme hru zpět na naši stranu. Hosté ale stále hrozili centry ze zbytečných faulů ve středu pole. Naše rychlé brejky už žádné gólové zakončení nepřinesli. Svou útočnou aktivitu Žehrovice zúročili v cca 80.minutě, když po rohovém kopu zahrál Ťoukálek rukou a nabídnoutou penaltu hosté proměnili v kontaktní branku. Ale mohlo být ještě hůř, když další dlouhý centr propadl až hostujícímu kapitánovi a ten hlavičkoval asi ze tří metrů k mé pravé tyči. Jeho pokus se mi však podařilo odvrátit. Tři body tak zůstali v Kročehlavech, ale je nutno uvést, že s VELKÝM ŠTĚSTÍM.