Druhý anglický týden za čtyři body

publikováno 09.05.2013

Kročehlavy - Sokol Jedomělice 3:1 (1:1) Sokol Družec - Kročehlavy 1:1 (0:0)

Kročehlavy - Sokol Jedomělice 3:1 (1:1)

Sestava : Pergl - Moravec, Kosina, Andrle, Zdvořáček M. - Hloušek, Ferneza, Houha, Hanzlík - Zdvořáček L., Rolný

Branky: 1:1 Hanzlík (pen.), 2:1 a 3:1 Zdvořáček L.

Do Kročehlav zavítal lídr tabulky. Začátek utkání patřil hostům, kteří úvodní tlak proměnili ve vedoucí branku. Když střela hostujícího kanonýra Horáka skončila s pomocí tyče v brance. Postupně jsme však začali hru vyrovnávat. Vyrovnání skóre pak přišlo z penatly za ruku ve vápně hostů. Za tuto úmyslnou ruku dostal hostující stoper druhou žlutou kartu a musel tak předčasně do sprchy. Nařízenou penaltu proměnil Hanzlík a my jsme od té chvíle hráli přesilovku. Ve druhém poločase se nám podařilo početní převahu přetavit i ve výsledkovou, když dvakrát skóroval "hrobník" z minulého zápasu Lukáš Zdvořáček. Za zmnínku stojí hlavně branka na 3:1, kdy Hloušek po pěkné křídelní akci naservíroval míč před prázdnou branku. Hosté si tak připsali třetí porážku v soutěži, nutno říct, že po našem velmi dobrém výkonu. Zvlášť se sluší vyzdvihnout dorostenecký kvartet Moravec, Kosina, Hloušek, Houha.

Sokol Družec - Kročehlavy 1:1 (0:0)

Sestava: Pergl - Moravec, Kosina, Jonák, Zdvořáček M. - Hloušek, Ferneza, Houha, Hanzlík - Hehejík (60.Slezák), Rolný (85. Dvořák)

Branka: 1:1 Hanzlík

Středeční dohrávka ve Družci byla soubojem nejlepších obran soutěže a jmenovců v brankách. Před zápasem se přes hřiště přehnala průtrž mračen a utkání se tak celé odehrálo na notně podmáčeném terénu. Hra se odehrávala od vápna k vápnu, ale domácí měli častěji míč na kopačkách. Naše pevná obrana však odolávala. A tak se v poločase do kabin odcházelo bez změny skóre. Do druhého poločasu se nic nezměnilo. Hřiště opět skropil déšť a domácí byli opět o trochu aktivnější. Nebezpečí po celý zápas hrozilo hlavně po standartních situacích. Po jedné takové se domácí stroper Blažek hlavou prosadil, když jeho nepovedený lob skončil v brance. Nezbývalo než zvýšit aktivitu, což poměrně brzy přineslo ovoce. Míč se z pravé strany dostal na velké vápno ke zcela nekrytému Hanzlíkovi, který chladnokrevně zakončil. Samotný závěr byl zbytečně nervozní a po potyčce uprostřed hřiště rozhodčí utkání ukončil.