Na úvod vítězství nejtěsnějším rozdílem

publikováno 22.08.2015 (aktualizováno 28.08.2015)

SK KROČEHLAVY – FK Žižice 1:0 (0:0) Na úvod sezony nás čekal neznámý soupeř, v podobě nováčka ze Žižic. Před samotným začátkem všechny hodně potrápil server Fotbalové (R)evoluce, který měl dlouhé odezvy. Utkání samotné pak bylo spíš přehlídkou nepřesností, které k začátku sezony tak trochu patří. O výsledku pak rozhodl začátek druhého poločasu, kdy se nám podařilo skórovat a šanci hostů z následné rozehrávky odvrátil skvělým zákrokem brankář Nykl.

Kročehlavy: Nykl – Moravec, Šerák, Hloušek, Blanda – Hanzlík, Ferneza, Poucha, Houha (90. Zdvořáček) – Stökl (88. Ťoukálek), Rolný (80. Sobotka).

Žižice: Hrdlička – Rambousek (89. Valer Milan st.), Klempt Pavel, Hořánek, Kejmar – Hrníčko, Valer Milan ml. Krakeš, Klempt Robin – Kratochvíl, Koten

Karty:  90.Nykl – 86. Hořánek
Branky: 49. Houha

Rozhodčí: Dvořák Ondřej, Vokoun Daniel, Kadeřábek Karel (laik)
Nejlepší hráči  Kročehlav: Nykl, Poucha, Rolný

I. poločas
13. střílený centr Hanzlíka kryje hostující brankář.

17. Valer zakončuje nad Nyklovu branku.

19. Poucha po přihrávce Rolného střílí vysoko nad žižickou svatyni.

21. Nykl včasným vyběhnutím před pokutové území likviduje vysunutí hostujícího útočníka.

22. Houha v zakončení trefuje hostujícího stopera.

25. vysoký centrovaný míč na hranici velkého vápna zakončuje hlavou Rolný, který je atakován hostujícím brankářem, hlavička končí v zámezí. Penalta? Hra pokračuje rozehráním od hostující branky.

31. hostující kapitán Krakeš zakončuje. Jeho střelu odvrací stoper Šerák.

34. Rolný se i k vlastnímu překvapení ocitl zcela sám před Hrdličkou v brance hostí. Ten skvělým reflexem vykopává na roh.

40. nápor na konci poločasu zahajuje, TK z hranice vápna. Rolného střela však končí mimo branku.

45. závěrečný tlak graduje několika šancemi, které odvrátila buď obrana, nebo hostující brankář.

II. poločas
49. Hanzlík zatáhl po levé straně, jeho centr nachází na hranici vápna Houhu a ten levou nohou do protipohybu hostujícího brankáře střílí první branku Kročehlav v letošní sezoně 1:0.

49. ihned po rozehrání se do největší šance dostávají i hosté. Nykl, však první střelu Valera skvěle vyráží a dorážka téhož hráče končí nad domácí brankou.

50. Hanzlík zakončuje přímo do připraveného hrdličky, ten s jistotou kryje.

51. hostující kapitán Krakeš střílí z třiceti metrů, s jeho propagační střelou neměl Nykl větší problém.

52. opět se dostává k zakončení Krakeš tentokrát z otočky na rohu malého vápna. Křížná střela končí mimo branku.

55. domácí stoper Šerák na poslední chvíli odvrací, před dotírajícím útočníkem, vysoký centr do pokutového území.

57. Stökl po rohu hlavičkuje k bližší tyči, jeho zakončení odvrací hostující hráč. Míč se vysokým obloukem vrací do ohně, kde chybuje brankář hrdlička. K zakončení se dostává Rolný, ale nepodařilo se mu přehodit klubko hráčů před prázdnou brankou.

60. v akci opět Stökl, tentokrát nadvakrát nedokázal zakončit bráněný na hranici malého pokutového území.

66. Hanzlíkův centrovaný TK kryje u bližší tyče hostující brankář.

68. zakončení Moravce odvrací Hrdlička na rohový kop.

72. Nykl krásnou robinzonádou vyráží na roh zakončení hostujícího kapitána Krakeše.

84. nebezpečí vyrovnání po skrumáži v domácím velkém vápně odvrací dlouhým odkopem Moravec. Hosté pak měli ještě dvě možnosti k vyrovnání, ale jejich vysoké centry opět odvrátila domácí obrana a tak prví tři body zůstaly doma.