Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Články a komentáře k zápasům » "A"

Derby je naše!

publikováno 04.10.2015

Baník Švermov - SK KROČEHLAVY 1:4 (0:3) Kladno má v Okresním přeboru pro letošek jediné derby. V něm jsme zavítali na půdu ambiciózního Švermova a odvezli si z něj další tři body. První akcí hned po rozehrávce sice zahrozili domácí, ale prakticky vzápětí se nám podařilo skórovat. Což jsme do poločasu zopakovali ještě dvakrát. V poločase druhém jsme trochu opustili pozice a dovolili domácím zdramatizovat průběh utkání, když v 66.minutě snížili z penalty. Pak přišla série tyček a nakonec uklidňující Polívkova branka na konečných 1:4.

Švermov: Janjič –Kopecký (46. Majer), Zeman, Kuna, Marxgut – Schmied (46. Huml), Polák, Vydra, Dihel (46. Husák) – Růžička, Végh.

Kročehlavy: Nykl – Moracec, Sobotka (26.Polívka), Hloušek, Blanda – Hanzlík, Ferneza, Poucha, Houha (88. Ťoukálek) – Stökl, Rolný (87. Junek).

ŽK:  89. Polák – 56. Polívka, 78. Moravec

Branky: 66. Kuna 1:3 (PK) – 4. Moravec, 0:1, 20. Stökl 0:2, 44. Stökl 0:3, 86. Polívka 1:4

Diváků 60

Rozhodčí: Choleva František, Haspekl Marek (laik), Kadeřábek Karel (laik)

Nejlepší hráči Kročehlav : Stökl, Houha, Hloušek

Průběh utkání:
I. Poločas
1. Hned po rozehrávce se řítil do šance domácí, ale obrana stačila odvrátit na roh.

4. Blanda nachází na středu hřiště Moravce, ten si navedl míč na střelu a z hranice vápna zakončil na vzdálenější tyč 0:1.

12. opět v akci Blanda, jeho centrovaný míč zpracoval na úrovni penalty Rolný, ale zakončuje z otočky mimo.

17. další akce po ose Blanda, Rolný, tentokrát vysunutý do brejku, ale ten na hranici vápna celou akci zbrzdil, takže skončila bez zakončení.

20. Moravce vybojoval na půlicí čáře, přihrál Rolnému. Ten našel na hranici ofsajdu volného Stökla, který podél brankáře zvýšil na 0:2.

26. vynucené střídání, Polívka nahradil zraněného Sobotku. Na pozici stopera se posouvá Moravec.

27. aktivní domácí Růžička ze skrumáže odcentroval před branku, kde se k zakončení dostal Polák, ale jeho hlavička mířila mimo.

29. TK Hanzlíka z 35m končí na vnější tyči domácí branky.

32. stejnou mincí oplácí i domácí, TK Kuny otřásl Nyklovým břevnem. K dorážce se ještě dostal Růžička, ale střílí vysoko nad branku.

40. domácí se dostali dvakrát do zakončení, ale nejprve Polák trefil dobře postaveného Hlouška a Dihel poté mířil mimo.

42. Polívka si prohozením přes tři hráče dostal do vápna, kde jej ubránil domácí stoper.

44. centr Houhy uklízí do branky hlavou Stökl 0:3.

II. Poločas

50. do zakončení se dostal domácí Végh, ale jeho střela skončila na boční síti.

52. Růžička se prokličkoval až na úroveň penalty, kde ho skvěle zastavil Hloušek.

56. začíná hra na tyče, jako první do ní pálí ze třiceti metrů Moravec.

57. Polák se opět dostává k hlavičce, tentokrát po rohovém kopu. Ale opět netrefuje branku.

66. domácí dostali šanci zahrávat PK. Když rozhodčí zrentgenoval Hlouška a za hru rukou nařídil PK, který domácí Kuna proměnil 1:3.

73. další tyč, tentokrát zazvonil Houhův TK .

76. Centr Hanzlíka z půlící čáry zakončuje Polívka hlavou opět do tyče.

81. k zakončení se po centru dostává dvakrát Houha, ale pálí mimo.

86. Houha posílá dlouhý centr do vápna, kde se k zakončení dostává Polívka a hlavou stanovuje konečný výsledek 1:4.

89. v závěru se ještě blýskl Nykl, když skvělým reflexem na hranici vápna vyškrábl obhození domácího útočníka.