Úvod » Články a komentáře k zápasům » "A"

Penaltová loterie přisnesla kopii posledního domácího výsledku

publikováno 24.10.2015 (aktualizováno 01.11.2015)

SK KROČEHLAVY – SK Běleč 4:2 (2:1) Jak to tak vypadá, asi neumíme sehrát klidná utkání. Kopie výsledku z posledního domácího zápasu, se v okleštěné sestavě o vyloučené z posledního utkání, opět rodila dramaticky. Po úvodním náporu a sérii neproměněných šancí, přišel trest v podobě bělečské penalty na 0:1. Do poločasu jsme však průběh zápasu otočili. Začátek poločasu druhého přinesl „uklidňující“ branku na 3:1 a vzápětí rušnou chvilku v podobě druhé, tentokrát neproměněné penalty hostů. Přesto se hostům podařilo v 59. minutě snížit. Konečnou podobu výsledku pak přinesla až minuta 82. a krásná branka Rolného.

Kročehlavy: Nykl – Junek (69. Polívka), Moravec, Ťoukálek, Blanda – Hanzlík, Ferneza, Houha (87. Škorpil), Zdvořáček L. – Stökl, Rolný (88. Kubín).

Běleč: Smrž – Rábl, Tyburec, Trousil Z., Dvořák – Sádlo, Fišer, Trousil F. (Trousil D.), Čermák (46. Tyburec) – Volf (84. Šnobl), Diviš.

ŽK  14. Ťoukálek, 19. Nykl, 67. Zdvořáček L. – 33. Sádlo, 51. Diviš

Branky: 29. Rolný 1:1, 33. Houha (PK) 2:1, 48. Hanzlík 3:1, 82. Rolný 4:2 – Trousil F. (PK) 0:1, 59. Rábl 3:2.

Diváků 60,

Rozhodčí: Bázler Jiří – Průcha Josef ml. Gerhardt Jiří.

Nejlepší hráči Kročehlav : Rolný, Moravec, Zdvořáček L.

Průběh utkání:
I. Poločas
1. Zdvořáček načíná sérii úvodních šancí, po centru Blandy, hlavičkou mimo branku.

2. k zakončení se po rohovém kopu dostal Stökl, ale nestřelil jen obránce.

6. Houha se po vysunutí na hranici ofsajdu, ocitá sám před Smržem, kterého jen nastřelil.

10. Rolný v šanci, po centru Zdvořáčka netrefuje, sám na malém vápně, přesně míč a ten míří mimo.

13. první vážnější akce hostů, po rozehrání TK, střílí z 30. metrů mimo.

20. dlouhý míč za obranu nakupil několik chyb, do šance se dostal hostující útočník, kterého na hranici vápna zastavil Nykl jen za cenu faul a z následné penalty přišla první branka utkání, F.Trousil 0:1.

22. brankář Smrž po rohu jen lehce změnil směr míče, který vzápětí protekl Stöklovi mezi nohama.

29. Moravec krásně vysunul za obranu Rolného, tem podle vybíhajícího brankáře vyrovnává na 1:1.

33. Houhův centrovaný TK propadl obranou až na zadní tyč, kde byl L.Zdvořáček zezadu zalehnut hostujícím obráncem, penalta. K exekuci se postavil Houha a poslal nás do vedení 2:1.

40. Stökl sám na hranici vápna, ale nedokázal zpracovat míč pod svou kontrolu.

44. Rolný se po souboji s hostujícím stoperem ocitl za obranou, jeho přihrávku před branku, ale L.Zdvořáček přesně nezakončil.

II. Poločas

48. po akci Houhy se k zakončení do prázdné branky dostal Hanzlík, 3:1.

49. z rozehrávky skončil míč v našem vápně, kde fauluje Houha. K vidění tak byla již třetí penalta, kterou však Nykl famózní robinzonádou vyrazil a odvrátil tak snížení skóre.

55. Hanzlík zakončuje z hranice vápna, ale tentokrát těsně nad.

56. náš tlak pokračuje, nejprve L.Zdvořáček nenašel nikoho k zakončení. Následně orazítkoval tyčku hostující svatyně Moravec.

59. přes celé malé vápno se dostal míč až k volnému Ráblovi, který s trochou štěstí snížil na 3:2.

66. centr ze strany na přední tyč zakončuje Diviš, ale nastřelil dobře reagujícího Nykla.

70. Stökl ve slibné příležitosti trefuje Smrže, k následné dorážce již nedošlo, obrana odvrátila míč na roh.

75. osamocený Moravec se z rohového kopu vyšplhal k zakončení, ale jeho hlavička končí mimo jakékoliv nebezpečí.

82. Blanda na hranici obraného vápna odvrací hlavou do středu pole, kde se k míči dostal volný Stökl, který křížným pasem vybízí Rolného k brejku. Ten pak z hranice vápna zakončuje. Na jeho střelu si sice Smrž lehce sáhl, ale ta skončila v šibenici 4:2.

86. Polívka se prokličkoval až před Smrže, ale z úhlu jej nedokázal prostřelit.

91. v nastaveném čase se dostal k hlavičce Diviš, ale mířil mimo Nyklovi svatyně, pak už následoval jen závěrečný hvizd rozhodčího a šlo se slavit!