Jaro jsme nezačali příliš šťastně

publikováno 26.03.2016

FK Žižice - SK KROČEHLAVY 2:2 (1:1) PK 3:1 Jarní část soutěže jsme zahájili nepříliš úspěšně. Na hráčích byla hodně znát nerozehranost po zimní pauze a co je horší tak scházela i bojovnost. Na malém plácku domácí vytěžili z minima maximum a po závěrečném hvizdu už pro nás bylo pozdě litovat šancí a brankových příležitostí, které zůstaly neproměněny. Další důležitý bod jsme pak ztratili v následném penaltovém rozstřelu.

Žižice: Švéda – Hořánek, Bečvář, Koten (85.Kovač Miroslav), Hrníčko – Klíma (66. Kovač Tomáš), Hrdlička, Krakeš, Eichler – Valer (87. Toman), Kratochvíl (78. Jandus).

Kročehlavy: Nykl – Hanzlík, Sobotka, Hloušek, Ťoukálek – Zdvořáček, Blanda, Ferneza (85. Polívka), Hehejík (69. Poucha) - Stökl, Rolný.

ŽK:  0 – 71. Hloušek, 76. Stökl, 90. Ťoukálek

Branky: 17. Kratochvíl 1:0, 19. Rolný 1:1, 56. Stökl 1:2, 69. Kovač Tomáš 2:2

Rozhodčí: Jandák Karel – Vorlíček Luboš (laik), Kadeřábek Karel (laik)

Nejlepší hráči Kročehlav : Rolný, Ťoukálek, Hanzlík

7. Hanzlík našel z autu v pokutovém území Rolného, ten se uvolnil zpět na hranici PÚ a zakončil mimo.

13. Rychlý přechod do útoku skončil v autu. Z něj Hehejík vyslal za obranu Stökla, ale jeho zakončení bylo slabé.

17. přízemní centr z pravé strany zakončil domácí útočník Kratochvíl 1:0.

18. Hanzlík střílí po rozehraném rohu těsně nad branku domácích.

19. domácím se nepodařila rozehrávka, míč získal Stökl, který přihrál Fernezovi a ten našel na malém vápně Rolného, který vsítil naši první jarní branku 1:1.

24. za obranou domácích se v šanci objevil Rolný, ale nepřehodil vyběhnutého Švédu.

26. Hehejík se prokličkoval obranou až do zakončení, opět však našel jen rukavice domácího brankáře.

27. Akce po ose Rolný, Zdvořáček, Stökl, posledně jmenovaný však v zakončení selhal. Když ve 100% šanci trefil nohy již ležícího Švédy.

32. dlouhý pas po pravé čáře našel domácího útočníka Kratochvíla, ten si udělal kličku i Sobotkovi a jeho následný centr naštěstí prošel celým brankovištěm.

36. Po závaru před domácí brankou se prosadil gólově Stökl, ale rozhodčí branku neuznává pro ofsajd, a to i přesto, že praporek domácího asistenta zůstal dole!

40. Stökl sklepl dlouhý pas za obranu, ale Rolný mířil mimo.

49. Hehejík se dostal na úrovní vápna k zakončení „z voleje“, ale mířil vysoko nad.

56. Po dlouhé době opět rychlá akce. Hloušek našel Fernezu, ten posunul Rolnému, který našel Stökla 1:2.

58. Hloušek střílí z hranice vápna jen do náruče domácího brankaře.

60. Stökl roztáhl hru do strany na Fernezu, jeho centr však končí v zámezí.

69. Nykl s námahou vyrazil střelu Eichlera do středu branky. Na následnou dorážku T.Kovače už byl však krátký 2:2.

71. Hloušek na půlící čáře hasil rodící se brejk jen za cenu ŽK.

78. trestný kop Hanzlíka z dvaceti metrů končí mimo domácí branku.

82. v šanci se ocitl Zdvořáček a poté ještě Rolný, obě odvrací dobře postavený Švéda.

86. V jedné z mála šancí domácích se ocitá Krakeš, jeho střela končí mimo Nyklovu branku.

89. po „faulu“ Sobotky mají domácí šanci v podobě trestného kopu z 25-ti metrů. Realizace se ujal Krakeš, ale opět mířil mimo.

90. Po závěrečném hvizdu, který zazněl, i když na tabuli svítilo číslo 89., obdržel ještě divící se Ťoukálek ŽK.

Následoval tak tedy penaltový rozstřel. V první sérii se ujali domácí vedení 1:0, na které odpověděl Hanzlík 1:1.  Ve druhém kole byl opět úspěšný domácí exekutor 2:1. K míči se postavil Polívka, kterého slabou, ne dobře umístěnou penaltu kryl domácí brankář Švéda. Ten se pak postavil k rozhodující penaltě a střelou po zemi do středu branky zajistil rozdílový bod domácím.