Opouštíme vedoucí příčku!

publikováno 10.04.2016

SK KROČEHLAVY – Sokol Hostouň „B“ 0:3 (0:1) Ve třetím jarním kole jsme přivítali rezervu Hostouně. Hned úvod naznačil, že se nebude jednat o lehké utkání. Hosté nás od začátku zatlačili do defenzivy a hrozili hlavně ze standartních situací. My jsme museli všechny síly vrhnout na obrannou činnost a dopředu jsme se tak dostávali jen sporadicky. V několika situacích dobře zasáhl Tomáš Pagáč, který zaskočil za absentujícího Nykla. Z úvodního tlaku pak hosté vytěžili první gól, který padl po rohovém kopu. Zlom mohl nastat ve druhém poločase, do nějž jsme nastoupili o poznání útočněji a do šedesáté minuty jsme měli několik příležitostí. Ale branky střílel jen soupeř, který využil naší otevřenější obrany a dvakrát skóroval Slaninou. Náš pronásledovatel v tabulce Sokol Klobuky doma nezaváhal, takže první domácí prohra v této sezoně znamená i ztrátu vedoucí pozice v tabulce soutěže.

Kročehlavy: Pagáč – Ťoukálek (74. Jonák), Šerák (46. Poucha), Hloušek, Sobotka – Zdvořáček, Blanda, Ferneza (85. Polívka), Hanzlík - Stökl, Rolný (84. Junek).

Houstouň „B“: Petrovič – Seidl, Viduna, Hlava, Haloun (60. Kohout) – Bodnár (75. Žíla), Fábry, Bureš, Kubát (87. Sefčík) – Šilhan (59. Krejčí), Slanina.

ŽK:  76. Rolný – 0

Branky: 24. Viduna 0:1, 53. Slanina 0:2, 57. Slanina 0:3

Rozhodčí: Leška Martin – Stříška Rastislav, Klos Patrik

Nejlepší hráči Kročehlav : Pagáč, Hanzlík, Poucha

3. úvodní střelu „ligisty“ Šilhana, který se v rezervě rozehrává po zranění, vyráží Pagáč na roh.

4. centr do vápna Pagáč podběhl, ale Slanina trefil hlavou jen břevno.

8. naše první útočná akce, ale centrovaný míč proletěl celým vápnem nikým nezasažený.

9. střelu Fábryho opět vyrazil Pagáč na roh.

14. na hranici vápna se postupně neprobili k zakončení Hanzlík, pak Stökl, znovu Hanzlík a nakonec Rolný.

15. míč za obranu přeletěl Hlouška, Šilhan zcela sám zakončuje lobem, ale Pagáč kryl.

19. nebezpečný centrovaný míč na hranici penalty vyboxoval Pagáč mimo nebezpečí.

24. Střela Bodnára na bližší tyč, končí po zásahu Pagáče v zámezí. Z následujícího rohového kopu pak na zadní tyči uklidil míč hlavou do branky nepokrytý Viduna 0:1.

25. Zdvořáček nebezpečně centruje do vápna, ale tam se k zakončení neprosadil Stökl.

31. Pagáč opět dobře zasáhl, tentokrát kryl nebezpečnou střelu u své levé tyče.

40. středem hřiště krkolomně prošel Šerák, ale zakončil vysoko nad branku.

51. Rolný se uvolnil na hranici vápna, zakončil křížnou střelou, která šla mimo a dobíhajícímu Blandovi chyběl k dorážce krok.

52. z protiútoku zahrozili hosté, centr ze strany zakončil hlavou Slanina, Pačáč na čáře sice kryl, ale míč mu něšťastně prošel mezi rukavicemi 0:2.

56. další roh Hostouně odvrátil Poucha hlavou jen ke Slaninovi a ten obloučkem na zadní tyč skóruje 0:3.

59. k zakončení se po závaru dostal Poucha, ale trefil jen nohu zasahujícího Petroviče.

61. Blanda zatáhl po lajně, centruje před branku, kde se dostal k zakončení Rolný, ale trefil jen Petrovičovu hruď.

62. na zadní tyči se k zakončení prosadil Bodnár, ale Pagáč na čáře kryl.

72. TK Hanzlíka na přední tyč vyrazil hostující brankář.

73. na hranici vápně se ve slibné pozici objevil Blanda, ale než dostal míč pod kontrolu, byl ubráněn.