Druhý jarní penaltový rozstřel, tentokrát úspěšný

publikováno 24.04.2016

SK KROČEHLAVY – Sokol Hrdlív 1:1 (1:1) PK 3:1 Nepříliš přesvědčivé výkony a hlavně výsledky v jarní části soutěže, jsme si mohli vylepšit v utkání s Hrdlívem. Bohužel i přes převahu se nám opět nepovedlo naplno bodovat. Po úvodním tlaku sice přišla kýžená uklidňující branka, ale po individuální akci Vondráka mladšího se hostům do poločasu podařilo vyrovnat. V poločase druhém už pak nebylo k vidění moc příležitostí. Soupeř se soustředil na obranu a náš tlak byl spíše platonický. Postupových naděje nám pak udržel bonusový bod z penaltového rozstřelu. Příští týden přichází další důležité utkání, a to na hřišti rezervy Slaného. Budiž nám tento bod vzpruhou do dalších bojů, aby se nám vrátilo na kopačky to podzimní štěstí!

Kročehlavy: Nykl – Moravec (77.Jonák), Hloušek, Sobotka, Ťoukálek – Hanzlík, Ferneza (65. Šerák), Poucha, Blanda - Stökl, Rolný.

Hrdlív: Kos – Sábel, Danda Petr st., Hrabovský, Kocál – Tuháček (46. Mostek), Vondrák Jaroslav ml., Janda, Raclavský – Vondrák Jaroslav st., Danda Petr ml..

ŽK:  79. Jonák, 88. Sobotka, 89. Hloušek – 89. Janda.
Branky: 17. Rolný 1:0, 31. Vondrák ml. 1:1, rozhodující PK Hanzlík

Rozhodčí: Bajer Jiří – Hájek Lukáš, Kadeřábek Karel (laik)

Nejlepší hráči Kročehlav : Poucha, Blanda, Moravec

16. Ferneza vysunul do strany Rolnému, ten mu vrátil na hranici vápna, ale ten nadvakrát nezakončil.

17. následoval rohový kop, po odvrácení obránce skončil nejprve míč na břevně a pak se dostal zpět k Hanzlíkovi, který našel na zadní tyči Rolného a ten hlavou otevřel skóre 1:0.

26. Stökl vystřelil z hranice vápna míč, ale Kos zaskakující v brance za zraněného kolegu si s jeho ranou poradil.

28. Poucha v šanci sám před brankářem, zakončení z hranice vápna míří vápna vysoko nad.

31. mladší Vondrák se prokličkoval do vápna, tam nasadil Ťoukálkovi jesle a podél padajícího Nykla vyrovnal 1:1.

38. Ferneza protáhl míč ve sprintu přes celé hřiště, našel Blandu, ale jeho centr kryl hostující brankář.

40. Centr Hanzlíka odvrátil před dotírajícím Stöklem dobře postavený Hrabovský.

41. další roh, který tentokrát prolétl malým vápnem, nejprve na něj nedosáhl brankář Kos a po něm i dobíhající Hloušek.

53. Rolný nebezpečně vystřelil z hranice vápna, ale Kos skvěle vyrazil na roh.

56. Blanda se probíjel ve vápně obranou, po uvolnění našel Pouchu, který mířil hlavou nad branku.

58. Stökl vysunul do strany Hanzlíka, ten centruje na hranici malého vápna, ale Ferneza slabým zakončením nechal vyniknout Kosa.

88. Sobotka hasí rychlý brejk hostů jen za cenu faulu.

89. Hloušek za oplácení obdržel další ŽK, pro něj čtvrtou a bude tak chybět v příštím kole ve Slaném.

89. V poslední „šanci“ se k centru na zadní tyči nedostali Poucha a Hanzlík.

Penalty:

Hosté sáhli k výměně brankáře. Do branky se tak postavil Sábel. První sérii načal Poucha 1:0, střela hostujícího hráče prošla se štěstím pod padajícím Nyklem do branky 1:1, ve druhé sérii se za Kročehlavy postavil k míči Jonák, Sábel sice vystihl směr, ale byl krátký 2:1, hostující střelec si vybral stejnou stranu, ale mířil jen do tyče 2:1. Bonusový bod pak potvrdil ve třetí sérii Hanzlík 3:1.