Z derby máme dva body

publikováno 08.05.2016

SK KROČEHLAVY - Baník Švermov 2:2 (1:2) PK 3:2 Stejně jako na podzim se nám v derby podařilo rychle skórovat. Jenže podzimní scénář se neopakoval, protože hosté tentokrát vývoj zápasu otočili. Tohle všechno se událo hned v úvodu utkání. Vyrovnání pak přišlo z kopačky v základu debutujícího Urbana, který krásným volejem stvrdil svůj dobrý výkon. Ke konci utkání to vypadalo, že obě strany jsou s bodem spokojené a přišel tak na řadu penaltový rozstřel, kde se štěstí tentokrát přiklonilo na naši stranu a připsali jsme si tak rozdílový bod. Po ztrátě Klobuk jsme se tak vrátili do bojů o postup, ale čeká nás teď důležitý dvojzápas, kdy nejprve zavítáme na Brandýsek a pak hostíme doma Velké Přítočno.

Kročehlavy: Pagáč – Blanda, Sobotka, Hloušek, Ťoukálek (73. Hanzlík) – Hanzlík, Ferneza, Poucha, Moravec – Urban (89. Tomáš Junek), Rolný (68. Petr Junek).

Švermov: Janjič –Marxgut, Polák, Plachetka, Majer – Dihel (46. Chaloupecký), Polívka (88. Seget), Vydra, Husák (46.Kopecký) - Bělohradský (46. Trejbal), Růžička.

ŽK:  39. Ferneza, 82. Hloušek – 61. Majer, 81. Polák

Branky: 4. Blanda 1:0, 53. Urban 2:2, rozhodující PK Tomáš Junek – 9. Růžička 1:1, 16. Husák 1:2

Rozhodčí: Laštovička Stanislav - Kadeřábek Karel (laik), Halwiger Jiří (laik)

Nejlepší hráči Kročehlav : Urban, Moravec, Blanda

4. centr Rolného zakončil na zadní tyči Blanda 1:0

9. TK z 30-ti metrů, na střelu Růžičky byl Pagáč, který opět zastoupil za pracovně vytíženého Nykla, krátký 1:1.

10. vzápětí se dostává ke svému prvnímu zakončení Urban.

13. Růžička vysunul Vydru, ten sice obešel Pagáče, ale zakončil nad branku.

15. obranou hostů se prokličkoval Urban, přihrál na malé vápno Rolnému, ten však nastřelil Janjiče.

16. z protiútoku odcentroval Dihel, míč prošel malým vápnem na zadní tyč, kde stál nekrytý Husák 1:2.

51. po závaru se dostal k zakončení Blanda, ale nebylo příliš důrazné.

53. Urban z voleje a z otočky krásně vymetl roh branky 2:2.

61. střelu Trejbala z úhle výborně zlikvidoval Pagáč.

70. Urban vybojoval míč u brankové čáry, nahrál zpátky na malé vápno Pouchovi, ale jeho křížné zakončení mířilo mimo branku.

Penaltový rozstřel:

Polák 0:1 Pagáč si na jeho střelu sice sáhl, ale tak přesto prošla do sítě.

Ferneza 0:1 slabé zakončení zlikvidoval Janjič.

Růžička 0:2 k vítezství na PK přiblížil hosty Růžička, který poslal Pagáče na druhou stranu.

Blanda 1:2 první branku a naději nám dává Blanda.

Vydra 1:2 Vydra mohl potvrdit vítězství hostů, ale zamířil do břevna.

Hanzlík 2:2 střela se odrazila od tyče do zad Janjiče, se štěstím nás tak Hanzlík udržel ve hře.

Majer 2:2 slabé zakončení Majera kryl Pagáč.

Tomáš Junek 3:2 opět se štěstím a opět od tyče končí Cáfovo zakončení v síti a rozdílový bod zůstává v Kročehlavech.