Aprílové překvapení se nekonalo

publikováno 02.04.2012

Slovan Kladno - Kročehlavy 2:1 (2:0)

Sestava: Pergl – Ťoukálek, Šerák, Jonák, Zdvořáček M. – Blanda (65.Roháč), Ferneza, Poucha, Hanzlík – Zdvořáček L., Rolný.

Branky : 23. 1:0 Vávra, 27. 2:0 Vávra, 85. 2:1 Hehejík,

Ve druhém zápase jarní části nás nečekal lehký soupeř. Zavítali jsme na trávník lídra soutěže Slovanu Kladno. Obě mužstva vstoupila do utkání aktivně, hra byla od počátku vyrovnaná. Šťastnější však byl Slovan, který proměnil Vávrou dvě příležitosti. Nejprve kanonýr domácích obral na hranici velkého vápna o míč Šeráka a z úrovně penalty vymetl  šibenici. U druhého gólu si domácí střelec vybral pořádnou porci štěstí, když postřelil míč mezi nohama Marka Zdvořáčka a já jsem byl podruhé krátký. Na konci měli asi domácí kopat penaltu, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Jak je již se Slovanem tradicí museli jsme přestát několik tvrdých zákroků domácích. Ve druhém poločase byl obraz hry stejný. Hra se přelévala ze strany na stranu a došlo i na naše šance, v největší z nich Macík vyrazil Rolného bombu z úhlu. Domácí pak neproměnili Romanem Střelou vyloženou šanci. K dramatu zavelel Hehejík, který křížnou ranou do horního vinglu nedal Macíkovi šanci. V závěru selhal v koncovce opět domácí Roman Střela, kterému skluzem zabránil v zakončení Šerák. Naše snaha o vyrovnání už nepřinesla žádnou vážnější příležitost a tak se z vítězství radují domácí.