Střelecký koncert s kaňkou na závěr

publikováno 22.04.2012 (aktualizováno 23.04.2012)

Kročehlavy - SK Slaný "B" 5:2 (3:0)

Sestava: Pergl - Ťoukálek (50. Král), Sobotka, Jonák, Zdvořáček M. (70. Šerák) - Pohnan, Ferneza, Poucha, Hanzlík - Zdvořáčk L. (60. Hehejík), Rolný

Branky : 1:0 Rolný, 2:0 Zdvořáček L., 3:0 Poucha, 4:0 Zdvořáček L., 5:0 Hanzlík

Do Kročehlav přijela rezerva SK Slaný, které jsme měli co oplácet, a to sice podzimní porážku 3:0. Hlavně pak žádné kročehlavské družstvo behěm tohoto víkendu, svého soupeře  ze Slaného nedokázalo porazit. Cestu k vítězství jsme si začali klestit již od samého úvodu zápasu. Přibližně ve 3.minutě atakoval Lukáš Zdvořáček hostujícího brankáře, který odkopl míč pouze na volného Pavla Rolného, pro kterého nebyl problém vstřelit úvodní branku. Hosté se poté snažili o vyrovnání, měli i častěji míč na svých kopačkách, ale snaha končila na dobře fungující obraně. Aktivity slánských obránců směrem dopředu, jsme pak skvěle využívali k rychlým protiútokům. Nejprve zatáhl míč po pravé straně Pohnan, stoper míč nezasáhl a zcela volný Lukáš Zdvořáček zvýšil naše vedení. Hned poté se situace opakovala z levé strany, tentokrát sice nadvakrát, ale přeci jen dokázal skórovat Pepa Poucha. V závěru prvního poločasu byl opět sám před brankou Lukáš Zdvořáček, ale tentokrát byl šťastnější brankař hostů. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, opět jsme hrozili hlavně z rychlých protiútoků a snaha hostů končila na hranici velkého vápna. Dvakrát míč zatáhl Ferneza a jeho nahrávky zúročili nejprve Lukáš Zdvořáček a poté Hanzlík. V záveru přišel nepochopitelný zkrat, když nejrpve zůstala stát celá obrana reklamujíce ofsajdové postavení hostujícího útočníka a hosté snižili. Aby toho nebylo málo přišla za chvíli kolmice na střed obrany a zcela volný založník vstřelil druhý gól. Zavěrečné šance navrátilce Hehejíka už zůstaly neproměněny. Snad nám tato střelecká potence vydrží i do dalších kol.